Lincoln Kerwin-Royle
Model ID: 1017980
| Gender | Male |
| Age | Teens |
| Nationality | British |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Auburn |
| Hair Length | Short |
| Height | 5'11" / 180cm |
| Hip | 40" / 102cm |
| Waist | 34" / 86cm |
| Inner Leg | 32" / 81cm |
| Shoe Size | 9 1/2 / 42/43 |
| Chest | 39 / 99cm |
| Suit Size | 42R |
Add To Shortlist View Shortlist Enquire About Lincoln Kerwin-Royle
Training
I have experienced a professional photo shoot and followed instructions efficiently, I am eager to take the next step forward in this industry. I originally had applied to impact for the modelling section primarily, however after I applied, I had a response from a member of impact, who asked me whether I was interested in extra's or commercial work, the member in question was Christine Cartwright. I was very interested in the prospect and this is how i'm here. The main thing you shpuld know about me is that I always give evrything my absolute best. If you feel my application is desireable and there is something coming up that you feel I could do, then I'd lve to hear from you.
Thanks Lincoln.
