Jack Wood
Model ID: 1015949
| Gender | Male |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Eye Colour | Grey |
| Hair Colour | Brown |
| Hair Length | Above Collar |
| Height | 5'11" / 180cm |
| Hip | 36" / 91cm |
| Waist | 32" / 81cm |
| Inner Leg | 32" / 81cm |
| Shoe Size | 10 1/2 / 43/44 |
| Chest | 38 / 97cm |
| Suit Size | 38L |
Add To Shortlist View Shortlist Enquire About Jack Wood
View CV
Skills
- Guitarist
Training
National radio presenter on stations such as Radio X, Kerrang! radio, The Hits, etc
Stand up comedian used to performing to 200+ audiences
Presented on screen for companies like Samsung, Deliveroo, Pure Audio, The Manc etc
Hosted a show sponsored by Twitch for the music label scruff of the neck that had over 1 millions viewers
Regularly creates own original viral content
Credits
- Hollyoaks
- House Of Guinness
