Carl Hignett
Model ID: 1016282
| Gender | Male |
| Age | Sixties |
| Nationality | British |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Grey |
| Hair Length | Short |
| Height | 5'7" / 170cm |
| Hip | 34" / 86cm |
| Waist | 34" / 86cm |
| Inner Leg | 30" / 76cm |
| Shoe Size | 8 / 41 |
| Chest | 40 / 102cm |
| Suit Size | 34R |
Add To Shortlist View Shortlist Enquire About Carl Hignett
Training
Police Training in Communication, interviewing, basic life support, restraint techniques, Restorative Justice Training.
Credits
- Betfred Commercial
- House Of Guinness
