| Gender | Male |
| Age | Late Twenties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'11" / 180cm |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Blonde |
| Hair Length | Short |
| Waist | |
| Hip | 32" / 81cm |
| Chest | 34 / 86cm |
| Suit Size | 34R |
| Inner Leg | 30" / 76cm |
| Shoe Size | 9 1/2 / 42/43 |
| Date | Title | Role | Director |
| July 2019 – November 2019 | Hollyoaks | Extra | Various |
| October 2019 | Pepsi Commercial | Extra | Various |
| September 2019 | The First Team | Extra | Various |
| August 2019 / September 2019 | YABO Signing | Extra | Various |
| December 2019 | Emmerdale | Actor / WO3 | Various |