| Gender | Female |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'3" / 160cm |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Brown with Highlights |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 24" / 61cm |
| Hip | 34" / 86cm |
| Bust | 32B |
| Dress Size | 8 |
| Inner Leg | 28" / 71cm |
| Shoe Size | 5 / 38 |