| Gender | Male |
| Age | Sixties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 6'2" / 188cm |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Bald / Shaven |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 36" / 91cm |
| Hip | 41" / 104cm |
| Chest | 44 / 112cm |
| Suit Size | 38L |
| Inner Leg | 34" / 86cm |
| Shoe Size | 10 1/2 / 43/44 |