| Gender | Male |
| Age | Seventies |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 6'2" / 188cm |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Black |
| Hair Length | Short |
| Waist | 34" / 86cm |
| Hip | 39" / 99cm |
| Chest | 42 / 107cm |
| Suit Size | 36L |
| Inner Leg | 34" / 86cm |
| Shoe Size | 11 / 44 |
| Date | Title | Role | Director |
| 2012 | Head and Shoulders | Photographer | Max Barron |
| 2012 | Singha Beer | Football Manager | Tenn Xoomsai |
| 2012 | Ramsey 'Liverpool Team' Commercial | Featured Liverpool Fan | Gaute Hesthagen |
| 2012 | Coronation Street | Prison Visitor | Various |