| Gender | Female |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'3" / 160cm |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Dark Brown |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 30" / 76cm |
| Hip | 37" / 94cm |
| Bust | 32DD |
| Dress Size | 8/10 |
| Inner Leg | 27" / 69cm |
| Shoe Size | 4 1/2 / 37/38 |