| Gender | Male |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'9" / 175cm |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Brown |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 30" / 76cm |
| Hip | 41" / 104cm |
| Chest | 37 / 94cm |
| Suit Size | 38R |
| Inner Leg | 29" / 74cm |
| Shoe Size | 9 / 42 |
| Date | Title | Role | Director |
| 2024: July - Nov | House of Guiness | Young Butler / Footman | Tom Shankland, Mounia Akl, Netflix |
| 2025: July | Campus Clash | Student | Channel 4 |
| 2025: August ongoing | Dexter Proctor: The-10-Year-Old-Doctor | Patient | Matt Lipsy, BBC |
| 2025: Sept ongoing | Clayface: Batman (2027) | Kirk Crawford - Red Carpet Nominee | James Watkins, Warner Brothers |