| Gender | Male |
| Age | Late Twenties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'5" / 165cm |
| Eye Colour | Grey |
| Hair Colour | Dark Blonde |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 30" / 76cm |
| Hip | 31" / 79cm |
| Chest | 34 / 86cm |
| Suit Size | 34R |
| Inner Leg | 29" / 74cm |
| Shoe Size | 6 / 39 |