| Gender | Female |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White and Black Carribean |
| Height | 5'8.5" / 174cm |
| Eye Colour | Dark Brown |
| Hair Colour | Brown |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 28" / 71cm |
| Hip | 37" / 94cm |
| Bust | 34D |
| Dress Size | 10 |
| Inner Leg | 29" / 74cm |
| Shoe Size | 7 / 40 |