| Gender | Female |
| Age | Thirties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'7.5" / 171cm |
| Eye Colour | Blue/Green |
| Hair Colour | Brown with Highlights |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 28" / 71cm |
| Hip | 33" / 84cm |
| Bust | 32D |
| Dress Size | 10 |
| Inner Leg | 33" / 84cm |
| Shoe Size | 6 / 39 |