| Gender | Female |
| Age | Late Twenties |
| Nationality | American |
| Ethnicity | Mixed Other |
| Height | 5'4" / 163cm |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 33" / 84cm |
| Hip | 43" / 109cm |
| Bust | 38B |
| Dress Size | 12/14 |
| Inner Leg | 29" / 74cm |
| Shoe Size | 6 1/2 / 39/40 |