| Gender | Male |
| Age | Forties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'11" / 180cm |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Dark Brown |
| Hair Length | Short |
| Waist | 34" / 86cm |
| Hip | 38" / 97cm |
| Chest | 45 / 114cm |
| Suit Size | 44R |
| Inner Leg | 32" / 81cm |
| Shoe Size | 9 / 42 |
| Date | Title | Role | Director |
| 2023 | Such Brave Girls | Doorman | Simon Bird |
| 2023 | The Regime | Military Dinner Guest | Stephen Frears & Jessica Hobbs |
| Date | Title | Role | Director |
| 2023 | Kanneda | VPD Cop | Chandan Arora |
| 2023 | Savvi (Tum Hi Ho) | Homeless Killer | Abhinay Deo |
| 2023 | Caution to the Cycle | Robert (Husband) | Thea Gosling |
| 2023 | Love, Death & Lime Dresses | Security Guard | Ryan Johnson |
| 2022 | Pretty Points | Magazine Editor | Belle Hosking |
| 2022 | Tender Love | Security Guard | Dylan McPoland |
| 2022 | God’s Own Troglodyte | Policeman | Andy Yeomans |
| Date | Title | Role | Director |
| 2022 | Sabaton X Motorhead | Spartan | Adam Barker |
| Date | Course | Trainer | Academy |
| 2023 | Intensive Unarmed Screen Combat | Fran Katz | Take 3 Action |
| 2022 | Acting & Industry Training | John May | Just Act |
| 2002 | HND Graphic Design | Trevor Green | St.Helens College |