| Gender | Female |
| Age | Forties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'7" / 170cm |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Brown with Highlights |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 36" / 91cm |
| Hip | 42" / 107cm |
| Bust | 36DD |
| Dress Size | 12/14 |
| Inner Leg | 31" / 79cm |
| Shoe Size | 7 1/2 / 40/41 |