| Gender | Male |
| Age | Teens |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White and Black Carribean |
| Height | 5'9.5" / 177cm |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown |
| Hair Length | Above Collar |
| Waist | 36" / 91cm |
| Hip | 44" / 112cm |
| Chest | 40 / 102cm |
| Suit Size | Unknown |
| Inner Leg | 32" / 81cm |
| Shoe Size | 12 / 45 |