| Gender | Female |
| Age | Forties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'3.5" / 161cm |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown with Highlights |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 27" / 69cm |
| Hip | 33" / 84cm |
| Bust | 32DD |
| Dress Size | 8/10 |
| Inner Leg | 29" / 74cm |
| Shoe Size | 4 / 37 |