| Gender | Female |
| Age | Early Twenties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White and Black African |
| Height | 5'8.5" / 174cm |
| Eye Colour | Blue/Green |
| Hair Colour | Auburn |
| Hair Length | Longer |
| Waist | 31" / 79cm |
| Hip | 38" / 97cm |
| Bust | 32G |
| Dress Size | 12/14 |
| Inner Leg | 30" / 76cm |
| Shoe Size | 8 / 41 |