| Gender | Female |
| Age | Sixties |
| Nationality | British |
| Ethnicity | White British |
| Height | 5'3" / 160cm |
| Eye Colour | Green |
| Hair Colour | Dark Brown |
| Hair Length | Below Collar |
| Waist | 32" / 81cm |
| Hip | 39" / 99cm |
| Bust | 34E |
| Dress Size | 12/14 |
| Inner Leg | 28" / 71cm |
| Shoe Size | 5 / 38 |